Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)  (Przeczytany 5278 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zastanawiam sie nad plcia mojego przyszlego (mam nadzieje) pinczerka.
sklanialam sie do suńki, ale teraz mysle nad psem. Dlaczego? Ano generalnie dlatego ze:
1- cieczki -> nic nie mozna zaplanować, zadnych wystaw..
2- cieczki... -> co bedzie jak wypadnie w wakacje, w nasz wyjazd :shock:
3- szczeniaki -> boje sie odchowywania szczeniakow, opieki nad sucz w ciąży..

wszedzie kraza opinie ze sunie sa latwiejsze w wychowaniu, takie "córeczki". A co z psami?? Czy one naprawde sa takie na dystans?? Prosze o wypowiedzi posiadaczy panów psów ;)

BTW- zamierzam wybrac sie z psem na szkolenie
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #1 : 2005-02-22, 20:51 »
Ja jednak wolę suczki :hehe: Zawsze miałam suczki, raz tylko jeden psa, i dziękuję bardzo :P

Co do cieczek. Może sterylizacja? Czy koniecznie chcesz sukę hodowlaną?
Zapisane

Flaś

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #2 : 2005-02-22, 20:54 »
Jako posiadaczka stuprocentowego psa - mężczyzny odpowiadam :;d:

Toffiś jest jak "synuś". ;)
Przywiązany też jest.
Nie uważam że sucze są lepsze.
Ale sucz bym nie chciala po prostu.
Zawsze miał być facet i jest :wink:

1. To fakt jest... powinny być regularne, ale nie zawsze są.
2. To będzie kicha :P A tak na serio - zawsze da się coś wymyśleć ;)
3. Wix, z tym to problemu chyba nie ma :krzywy:
Ty już wiesz o co mi chodzi ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedz #2 : 2005-02-22, 20:54 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #3 : 2005-02-22, 20:55 »
Malkesz, prosiłam o wypowiedzi właścicieli psów :P
Steryla nie wchodzi w gre w przypadku przyszlego pina.

Flaś dzieki ;) Ja tez wlasnie zawsze facia chcialam.. :P
Zapisane

Asiulek

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #4 : 2005-02-22, 20:56 »
Osobiście nigdy nie miałam suczki, a mam pana psa.

I wcale nie uważam że pies jest na dystans, myślę że wszystko po rpostu zależy od wychowania  ;)  
Mój Blekuś jest naprawdę kochanym najukochańszym pod słońcem psem, do którego w każdej sytuacji mogę się przytulić, 'pogadać', wyżalić i wypłakać  ;)
Zapisane

Flaś

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #5 : 2005-02-22, 20:59 »
Asiul dokładnie :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #6 : 2005-02-22, 20:59 »
Jeah (:
A nie macie problemow z relacjami  pies-pies ??
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #7 : 2005-02-22, 21:00 »
Cytuj

Malkesz, prosiłam o wypowiedzi właścicieli psów

Nie to nie...
Przecież napisałam, że MIAŁAM psa.
Zapisane

Asiulek

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #8 : 2005-02-22, 21:05 »
I tu muszę powiedzieć że niestety ale mój najukochańszy piesiec jest typem dominanta  ;) ALE wie doskonale że nie może sobie na nic pozwolić, a tak naprawdę to typem dominanta jest tylko wtedy kiedy czuje że musi mnie obronić ;) Nawet sytuacja tego lata : Po podwórku latał jakiś bezdomny pies. Ja siedzę na ławcę czekam na kol, mamy iść na spacer z pieścem. Nieopodal bawi się nasza mała pięcioletnia sąsiadka. Tamten pies podbiega do niej i widać że coś jest nie tak : zaczyna warczeć ... (Mała nic nie robiła) A mój Blekunio najeżył się i głośno warknął... Pies się spłoszył... a Blekuś usiadł jak gdyby nigdy nic  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedz #8 : 2005-02-22, 21:05 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #9 : 2005-02-22, 21:14 »
nonono :)

Mal spoko maroko.. ;) 8)
Zapisane

Elfi

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #10 : 2005-02-22, 21:41 »
Chciałam psa i mam psa.
Elfi jest grzeczny, posłuszny , no jedynie kiedy poczuje i zobaczy suczke cieczkowa to troche szaleje, ale to jest do wybaczenia. poza tym jest super!!!
Uważam,że czy to pies czy suka i jedno i drugie trzeba wychowac i od tego zależy jaki pies bedzie. Fakt, słysze opinie,że suczki sa bardziej milusińskie, usluchane itd. , ale nie zawsze jest to reguła. I suczka potrafi zterroryzowac rodzine!!

Nie ma problemu z cieczka i tym samym z całym stadkiem piesków czekajacych pod klatka schodowa.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #11 : 2005-02-22, 21:56 »
Każde zwierze jakie mam to jest samiec, samic po prostu nie trawię (choć jeśli kiedyś trfi się jakaś to za próg nie wywalę... ;) )

Mój pies jest max przywiązany (pomijając ucieczkową krew husky :P ), jest posłuszny, przyjazny do panów-psów, nawet jak jakiś pan-pies się na niego żuca z zembami to on nie wie co robić, na swoim terytorium też nie jest bardzo agresywny do innych psów, to znaczy poburczy i odpuści.

Dalej, jeśli właścicielka hodowli jest twoją dobrą znajomą (a jest) to doradzi ci po zachowaniach szczaniaków który najmniej jest dominujacy...

Co do reszty, zgadzam się z Flaś... :) A wychowanie szczeniaków to super wyzwanie i twoja znajomy i ldzie na forum pomogą... :wink: Z resztą spytaj golden(ki), ona wie najlepiej jak to jest... :wink:  :wink:
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #12 : 2005-02-22, 23:40 »
Mi sie wydaje że panowie bardziej dominują w okresie dorastania. Bafi był czasem nie do zniesienia bo o ile w wieku 4 miesięcy ładnie przychodził na zawołania to juz w wieku 9 miechów potrafil pobiec w zupelnie innym kierunku :? . Czasami nawet warczał starając się zdobyc pozycje przewodnika, potrzebna jest duza konsekwencja i... cierpliwość.   Krazy opinia że suczki sa bardziej przylepne i przywiązane do rodziny.  ja uważam to za bzdure. Psy tez sa wierne, Bafi-kanapowiec  na każdym kroku okazuje swoja miłość i jest bardzo przywiązany do rodziny. :wink:
Zapisane

Elfi

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #13 : 2005-02-22, 23:55 »
w okresie ok. 8-10 miesięcy u psa i suki też wystepuje tzw. faza ucieczek (poznawanie świata.... ;)  i tym samym proba dominacji).
Cytuj

Psy tez sa wierne, Bafi-kanapowiec na każdym kroku okazuje swoja miłość i jest bardzo przywiązany do rodziny.

Zgadzam się!!!!
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #14 : 2005-02-23, 08:16 »
Cytuj

w okresie ok. 8-10 miesięcy u psa i suki też wystepuje tzw. faza ucieczek (poznawanie świata....  i tym samym proba dominacji).

Tak, wiem, tylko wydaje mi się że przeważnie psy są bardziej dominujące, szczególnie w okresie dorastania. Nie bez powodu na pierwszego psa poleca sie raczej suczke.
Zapisane

Forum Zwierzaki

poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedz #14 : 2005-02-23, 08:16 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #15 : 2005-02-23, 09:18 »
Vio, pinczery, wydaje mi sie ze jak maja od małego kontakt z innymi psiakami to problemu nie bedzie :P mały lgnie do innych psiaków ;)

a ja i tak wierze ze uda ci sie wychowac na superpsiaczka :D i mocniusko 3mam kciukorki ;)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #16 : 2005-02-23, 12:19 »
dziul dzieki wielkie :)
Zapisane

aga...

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #17 : 2005-02-23, 12:31 »
ja mam psa i dwie suczki,i  i moge stwierdzic ze wole raczej suczki...
chociaz moj pysio jest najkochanszy na swiecie(no prawie,oprocz mojej jamniczki)
to czasem jego zachowanie typowo samcze jest denerwujace....
tzn.obsikiwanie kazdego krzaczka,mura,trawy,agresywne nastawienie do samcow ....

wiem ze zalezy  jego zachowanie glownie od wychowania,niestety ja nie mialam za bardzo takiej mozliwosci bo pysialek trafil do mnie w wieku 10 lat,a wczesniej zyl tylko i wylacznie na łancuchu w ogole nie spuszczany.... :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #18 : 2005-02-23, 12:33 »
ojj.. no to nic dziwnego.. :(
Zapisane

aga...

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #19 : 2005-02-23, 12:38 »
ale pomimo ze tyle w zyciu juz przezyl to jest taki kochany,taki maly ogromny misiek do przytulania.... ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #20 : 2005-02-23, 12:50 »
Cytuj

tzn.obsikiwanie kazdego krzaczka,mura,trawy


Mi tam nie przeszkadza... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedz #20 : 2005-02-23, 12:50 »

aga...

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #21 : 2005-02-23, 12:56 »
mi w sumie tez by to nie przeszkadzalo,gdyby nie fakt ze pysio jest olbrzymi i okropnie ciagnie....
niby ma obroze zaciskową,ktora raczej pomaga ale i tak prawie zawsze mam rece poobcierane... :?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #22 : 2005-02-23, 12:58 »
ja nie mam za bardzo zdania, ale co do cieczek - zwykle są regularne , jeśli sie przesuwaja to nie wiecej niż miesiąc, co do szczeniaków - jeśli nie chcesz ich mieć możesz przecież wysterylizować. Odpada problem "konkurowania" między samcami. Samiec chociażby był idealnie wychowany  - dla samca suka z cieczką w okolicy bedzie ważniejsza niż właściciel. co do relacji iędzy samcami - to zależy od charakteru obu psów, u mnie samców jest 4, jeden odpuścił swoje przywództwo jak tylko synek dorósł, synek zaakceptowal decyzję tatusia, najmłodszy próbuje zaczepiać przywódce za co czasem obrywa (nie dochodzi do walki) czwarty chciał dominować i pokazywać swoją wyższość wszystkiemu i wszystkim , więc przywódca dał mu lanie (porządne - od tamtej pory ten jeden musi byc odizolowany) Inna sprawa - w niektórych rasach nie ma możliwości żeby dwa samce się tolerowały (chociaż watpie by to dotyczyło dogów niemieckich...) wybór jest twój - jeśli boisz się cieczek, i ciaży - możesz wysterylizować...

ach i jeszcze coś - dystans w relacjach pies - właściciel - polega na tym że pies może być wiekszym indywidualistą, ale to nie jest regu ła
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Atomic

  • Gość
Re: poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #23 : 2005-02-23, 13:22 »
Cytat: VioaoiV
zastanawiam sie nad plcia mojego przyszlego (mam nadzieje) pinczerka.
sklanialam sie do suńki, ale teraz mysle nad psem. Dlaczego? Ano generalnie dlatego ze:
1- cieczki -> nic nie mozna zaplanować, zadnych wystaw..
2- cieczki... -> co bedzie jak wypadnie w wakacje, w nasz wyjazd :shock:
3- szczeniaki -> boje sie odchowywania szczeniakow, opieki nad sucz w ciąży..

wszedzie kraza opinie ze sunie sa latwiejsze w wychowaniu, takie "córeczki". A co z psami?? Czy one naprawde sa takie na dystans?? Prosze o wypowiedzi posiadaczy panów psów ;)

BTW- zamierzam wybrac sie z psem na szkolenie


Vioaoiv... To już nie dog  :roll: ... :)

A więc ja mam i psa i suke... ;) Ale jednak jestem zdania, że mimo wszystko łatwiejsza jest suka. Nie rozumiem takiego podejsćia do sprawy, że cieczka jest problemem... Dla mnie to rzaden problem !


Atomic jest kofanym psiakiem i nie sprawia wielu problemow, ale jednym i to chyba najwiekszym jest to, że gdy wyczuje cieczke u suki np. sąsiadów traci dla niej głowe... ;) Wiec napisze tak jak to ujęła ostatnio moja mama : "Psi faceci myślą tylko o jednym... " :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #24 : 2005-02-23, 13:33 »
Cytuj

Vioaoiv... To już nie dog  ...  


ale jestes szybka :lol: :P
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #25 : 2005-02-23, 13:45 »
Ja zawsze chciałam sukę, ale trafił mi się pies (w końcu przygarnięty z podwórka) i teraz nie zamieniłabym go na żadną sukę świata :P. Mam pytanie VioaoiV zdecydowałaś już się czy to będzie pies czy suka czy mimo tylu wypowiedzi wciąż myślisz? Ja jestem za psem :P  ;)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Atomic

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #26 : 2005-02-23, 13:55 »
Cytat: VioaoiV
Cytuj

Vioaoiv... To już nie dog  ...  


ale jestes szybka :lol: :P


Coś słyszałam od Dalmy... Ja moge tylkoi powiedziec ze miałam kiedyś psa ... mieszanca pinczera sredniego... Ale to była zadziora... ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #27 : 2005-02-23, 14:00 »
o i co sie z nim stalo ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedz #27 : 2005-02-23, 14:00 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #28 : 2005-02-23, 14:01 »
Ja jestem włascicielką małego facecika- Reksia :) :D
Reks nie jest typem pieszczoszka... nie za bardzo lubi się pieścić (on poprostu musi tego chcieć... nic na siłe). jest do nas bardzo przywiazany ale na spacerkach instynkt psi daje się we znaki i każda sunia jest ważniejsza od ukochanej pańci ;) Reksio to dominant, często głuchnie  ;)  i nie słyszy poleceń. Wydaje mi sie ze pieska jest dużo trudniej ułozyc niż sunię... teraz zdecydowalismy sie na dziewuchę więc zobaczymy czy to prawda ;). Dodam jeszcze że Reksik był najżywszym i najszybszym szczeniakiem z miotu więc to też na pewno ma wpływ.
Jesli bedziesz chciała pieska- chłopca, lepiej wybrać tego spokojniejszego ;)
Zapisane

whiper

  • Gość
poszukiwani szczesliwi wlasciciele panów psów;)
« Odpowiedź #29 : 2005-02-23, 14:14 »
Obecnie mam sukę, ale psa miałam  :) . Kiedy mieszkał ze mną pan pies uważałam, że wolę psy... kiedy trafiła do mnie sunia zdanie zmieniłam  ;) .
Mój chart był bardzo zabawoym psem, pełbym energii, bardzo niezależnym jak na Whippeta - odpowiadało mi to, ale gdy trafiła do mnie charcica pokazała swoje przywiązanie, lubostwo głaskania zoabczyłam, że tego brakowało mi u pana psa ;)
Uważam jednak, że nie można szufladkować tych cech psa na "psie" i "sucze". To indywidualna sprawa każdego psa z tym, że pies i suka mają inne predyspozycje, tak to ujme ;)
Na psa zdecydowałbym się drugi raz ;) Sukę teshh  ;)

VioaoiV, na pewno poradziłabys sobie z typowym psem, a byłabys zadowolna zarówno z psa i suki. Z doświadczenia własnego i innych wiem, że cieczka nie jest dużym problemem przy wyjazdach i wystawach. Suńka nie musi mieć szczeniakow, może być nawet wysterylizowana i być wystawiana. Sama musisz sprecyzować, czego oczekujesz ;).

Ba! I tak bedziesz miec Whippeta!  :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 31 zapytaniami.